Najprv preverte, potom kupujte

ODO-PASS = overenie histórie údajov o vozidle

Často kladené otázky

Čo je to ODO-PASS?

ODO-PASS (Výpis stavu kilometrov z Registra prevádzkových záznamov vozidiel) je dokument, ktorý zobrazuje históriu najazdených kilometrov a servisných záznamov o vozidle. Zobrazuje skutočný stav kilometrov, v čase, kedy boli zaznamenané. Na základe údajov o kilometroch získate prehľad, či priebeh stavu kilometrov je reálny a odometer nebol stočený. Výpis okrem iného obsahuje tieto údaje: VIN číslo vozidla, značka/model vozidla, cenu ODO-PASS-u, prvé prihlásenie vozidla, prvé prihlásenie vozidla v SR, dátum vystavenia osvedčenia.

Kde môžem získať ODO-PASS?

Výpis z informačnej databázy ODO-PASS získate na pracoviskách kontroly originality v rámci celej SR. Na získanie osvedčenia je potrebné fyzicky pristaviť vozidlo na pracovisko KO. ODO-PASS Vám pracovisko kontroly originality vydá až po aktuálnom zapísaní stavu najazdených kilometrov na vozidle do RPZV.

Ako dlho má ODO-PASS platnosť?

ODO-Pass je platný vždy do zadania nových údajov do Registra prevádzkových záznamov vozidiel.

Aká je cena ODO-PASS-u?

Orientačná cena za vydanie ODO-PASS-u je 7 € s DPH.

Môžem si overiť platnosť ODO-PASS-u?

Áno, ODO-Pass je vytlačený na špeciálnom papieri, s ochrannými prvkami, aby sa zamedzilo jeho sfalšovaniu alebo podvodu. Pokiaľ pochybujete o pravosti výpisu, alebo správnosti dát na ODO-Pass-e, môžete si údaje overiť tu. Stačí zadať: číslo ODO-Pass-u, dátum jeho vystavenia a posledný stav hodnoty odometra uvedený vo výpise.

Odkiaľ pochádzajú informácie z ODO-PASS-u?

Záznamy z histórie kilometrov získavame z dôveryhodných zdrojov (autorizované servisy, TK, EK, KO, atď.), ktoré sa zaznamenávajú pri servisných prehliadkach, opravách, výmenách dielov alebo technických kontrolách. Záznamy sú spolu s údajmi o stave najazdených kilometrov zasielané do informačnej databázy - Registra prevádzkových záznamov vozidiel.

V akých prípadoch sú zaznamenávané údaje o stave najazdených kilometrov?

Údaje sú zaznamenávané pri každej údržbe a servisnej prehliadke, oprave mechanických, elektrických a elektronických častí vozidla, pri oprave karosérie, výmene a montáži náhradných dielov, komponentov, alebo príslušenstva apod.